Як не закинути роботу на стоках?
Колись я потрапила на статистику щодо реєстрацій та роботи на стоках. Так ось, із 1000 зареєстрованих фотографів, лише 5 осіб виклали понад 500 фото за увесь час. Інші або вантажать до 10 фото або взагалі не завантажують нічого. Чому? Що за сенс реєструватись, якщо немає мети заробити? Чи ціль є, але не виходить? Суть у тому, що більшість новачків на стоках роблять одні й ті самі помилки. В результаті – без заробітку і у пошуках нової роботи.
Основні проблеми початківців
- Багатьох лякає англійська. Так, топові стоки зазвичай англійською. Але невже ви думаєте, що аби викласти фото, вам доведеться монографію прочитати іноземною мовою? Ні! Все в сотню разів простіше, адже є перекладачі! Не на самих сайтах, але ж Google ніхто не скасовував, а він відмінно виконує цю функцію. Тож уперед! Виділяєте, що не зрозуміло, вставляєте в перекладач і одержуєте переклад – не складно правда? Якщо ж таке лихо, що немає доступу до Google, скористайтеся відео. У мережі їх безліч – як зареєструватися, викладати фото, проходити тести на стоках. Просто, поетапно, за картинками – зрозуміло, легко, лише повторюйте.
- Складна реєстрація, тест, податкова форма. Так, це нудно, але не можу сказати, що прям нереально важко. Просто потрібно стиснути зуби і потерпіти кілька годин нудятини, як в універі на парах. Але з огляду на те, що це окупиться, не розумію складності. Інша справа, якщо вам просто не хочеться, але знов-таки – навіщо реєструватися? Подумайте, прочитайте, дізнайтеся заздалегідь з чим зіткнетеся, за тим самим відео і зможете вирішити, є сенс чи ні.
- Немає фото. Хоч як парадоксально, але більшість людей, які реєструються на стоках як продавці, взагалі не викладають фото. Причина? Хто його знає? Може лякає реєстрація, може ще що. Можливо не розуміють як це робити, але хочу спитати – на що ви взагалі розраховуєте? Тобто я до того, що ви ж розумієте, доки не покладеш товар на прилавок, люди його не побачать і не куплять. А якщо немає товару, то навіщо взагалі реєструватись?
Проблеми тих, хто завантажує фотографії
- Розчаровують продажі і знижується азарт. Це вже реальніша причина здатися після реєстрації. Річ у тому, що люди приходять на стоки, як ті шукачі скарбів на землю, де було виявлено самородок кілька років тому. У них горять очі, вони скуповують ділянки, трейлери, продають домівки, аби працювати у пошуках золота – шукати, намивати, переплавляти – продавати! Ось тільки проблема в тому, що якщо на ділянці було знайдено золото, хто сказав, що воно там ще є? Якщо ви прийшли розбагатіти, можете не витрачати час. Це не золота копальня. Але це можливість. Заробляють ті, хто не здається, у кого продовжують горіти очі від бажання там працювати. Ось що реально має значення!
- Нема стимулу. Для стимулу потрібна якась віддача. У цьому плані стоки схожі на льодовик – абсолютно байдужі, беземоційні та безсердечні. Хоча думаю у льодовиків більше серце. Справа в тому, що наскільки б художньою не здавалася робота стокера – це все ж таки бізнес. І стоки, вірніше самі сайти, побудовані на заробітку – прибутки. Це бізнес у всій вроді, так би мовити. Людям, що сидять по той бік і дивляться на фото, що ви завантажили взагалі начхати на вашу історію, кредити або поняття про заробіток фотографа. Їхнє завдання – залучити покупців. І якщо ваші фото не сприяють цьому, вони не пройдуть перевірку. Я вже мовчу про самих покупців. Це як у магазині – беруть те, що подобається, а не те, що ви їм підсовуватимете. Тож робота стокера певною мірою побудована на холоднокровності. Якщо є можливість – робіть у кайф. Заробите – супер, якщо ні, то хоча б насолоду отримаєте. Але якщо чисто для грошей, на вас чекає розчарування на початку. І тільки якщо вистачить старанності, твердості, наполегливості, ви зможете вийти на хороші продажі. Та доведеться працювати, багато і нерідко без будь-якої віддачі.
- Немає техніки. Багато хто реєструється, бажаючи працювати, але у них просто немає обладнання. Ні світла, ні студії, ні камери – лише телефон. А начитавшись страшних статей і надивившись небезпечних блогів про те, що стокеру потрібен весь цей багаж, вони розуміють що шанс маленький. І ось приходить час тесту, вони відправляють фото з телефону, хай оброблені, і їх не приймають. Тут же розчарування, страх, сум і вони йдуть. Не робіть так! Це безглуздо. Навіщо вам когось слухати, тим більше тих, хто каже, що не вийде? Вийде, якщо є бажання! Я знімала на телефон і саме з телефонними фото проходила іспити та пройшла! Навіть на Shutterstock з першого разу! Тож не ведіться на всю цю нісенітницю, що потрібна техніка особлива. Потрібна камера, але яка – не має значення. Головне думайте, що знімати, як, і не забудьте обробити за правилами. Після цього надсилайте. Так, техніка може знадобитися, але лише у майбутньому. Коли вже освоїтеся, розумітимете що до чого, тоді й купіть. А розпочинати можна практично без нічого взагалі.
- Немає ідей. Це вже проблема, якщо чесно. Стокер, як правило, більше бізнесмен, а не художник – мета заробок. Але, водночас, потрібно розуміти, що фото – це творча діяльність. Виставити світло, вивчити цифри – добре, але без художньої нотки фотографія буде порожньою, а стоки цінують емоції, сенс, ідею. Тож, якщо немає ідей, це погано. Але не кінець світу. Візьміть журнал, відкрийте та надихніться. Я так і робила. Просто купувала перший-ліпший (тип, тематика не важливі) і гортала переглядаючи картинки. Це круто заряджає, зважаючи на те, що більшість фото там саме зі стоків (дивіться виноски). Знайдіть що сподобалося, запитайте себе – як зробити ще краще і вперед реалізовувати.
- Не виходить обробка. Це справа практики. Спочатку не виходить у всіх. Спробуйте, навчайтеся, можете записатися на курси або знайти безкоштовні, головне бажання та практика.
- Нудно вписувати ключові слова. Відкрию вам маленький секрет – мені теж нудно. Я взагалі не люблю займатися монотонною роботою, але в той же час розумію, що люблю свою роботу і тому можу трохи потерпіти – невелика жертва з огляду на результат.
- Лінь. Більшість художників, як і фотографів ліниві до краю. Нам нудно шукати куди, що як, писати та описувати. Нам би тільки творити. Але реальність така, що поки ви не розбагатієте або не отримуватимете стабільну, високу плату за свою роботу, вам не найняти помічника. Особисто я волію знищувати лінь, якщо необхідно, головне, аби можна було займатися улюбленою справою. На вихідних я можу лінитися, не проблема, коли немає роботи, але якщо лінь заважає займатися тим, що я люблю, я до неї нещадна. І вам раджу спробувати.
Робота на стоках нерідко розчаровує з багатьох причин. Але тут як і у будь-якій сфері є свої плюси та мінуси. Головне зрозуміти – це те, чого ви хочете, чи це бажання виграти в лотерею? Якщо друге, то шукайте альтернативи. Стоки не виплачують гроші просто так. Це важка, регулярна і монотонна праця, так, з творчістю, її тут багато, але все ж таки це робота, а не відпочинок, не забувайте.
Комментарии
Отправить комментарий