Плюси та мінуси роботи фотографом на стоках

Чи можна заробити вдома? Так аби на життя вистачало, а не на подарунок коханій людині? З 19 років я ставлю собі це питання і намагаюся знайти відповідь. Я перепробувала різні заробітки, але зупинилася на фото. Чому? Фотографія дала мені стабільність та кошти на життя. Але чи така легка ця праця?

Переваги роботи на стоках

Якщо ви хочете працювати вдома, у вас вийде. Але якщо ви хочете сидіти вдома, отримувати прибуток і нічого не робити, то у вас проблеми. Такої діяльності немає. Навіть домогосподарка працює по будинку (обід, чистий посуд, пил на полицях). Фотографи досить ліниві люди. І все ж, стоки допомагають заробити, якщо на них ПРАЦЮВАТИ, а не просто сидіти.

А тепер про те, що цікавить багатьох. Які є плюси та мінуси у стоків? Почну з плюсів мабуть.

  • Це — гроші. А якщо розкрутитись, то чималі. Але треба враховувати, що це не соцмережа і друзі в додатку вам мало чим зарадять. Тут справа не в лайках чи відгуках - треба інша стратегія. Якщо ви знайдете як (у дечому я вам допоможу), зможете заробляти немало. 
  • Графік складаєш сам. Робота на себе - що ще можна сказати? Це дійсно класно, коли не прив'язаний до будильника і не боїшся проспати роботу. 
  • Немає обмежень (що і де знімати). Це дійсно так. Сьогодні одне, завтра інше, при цьому не треба навіть планувати, хоча ніхто не заважає. Але навіть якщо запланував зробити кадри капелюхів, можна перенести її чи відмінити, на користь літніх фруктів чи взагалі пляжної фотосесії - ніхто не гальмує вашу творчу енергію. 
  • Робота на дому. Це додатком до життя без графіку. Важко не радіти, коли на вулиці -20, а їхати на роботу не треба, бо ти вже на ній! Так само й у спеку, чи коли друзі їдуть на відпочинок, а ти й не прив'язаний до офісу і можеш з ними!
  • Творчість. Для мене це точно перевага, бо я люблю творити. Мене чіпляло художнє мистецтво, вишивка, в'язання та ще багато чого, але саме тут я знайшла те, що мене постійно дивує. 
  • Вивчення нового. Немає такої галузі, аби розвиватися без поглиблення в нові знання. Тут як і в науковців чи юристів - для більших можливостей треба більше вчитися. 
  • Подорожі допомагають заробити. Це дуже класно, коли просто на відпочинку заробляєш гроші!
Що до мене особисто, то треба додати, що це мені цікаво. Просто весело скидати фото, робити їх, спостерігати за статистикою. Та навіть просто переглядати фотографії - щось у цьому є таке, чого мені завжди не вистачало. 

Недоліки роботи на стоках

Тут так само немало пунктів. Та тільки вам вирішувати, наскільки вони важливі. При тому, що деякі перекликаються з перевагами. 

  • Заробіток. Багато хто бачить заповітні 2000 доларів на місяць, але одиниці розуміють, що перші кілька років ви їх не отримаєте. І навіть може не отримайте навіть 5 частини від цієї суми. І далеко не раз на місяць. Стоки – довгострокова перспектива. Це як інвестиція. Ви вкладаєте, а отримуєте результат лише за роки. Це вигідно, якщо вмієте чекати, якщо вмієте ризикувати, але головне - якщо вам пощастить. Останнє на стоках грає чималу роль. Тож прибуток є, але приміть те, що його не так багато, як ви хочете і не так часто якщо ви не профі.
  • Знання. Не можна прийти та заробити. Вірніше можна, але не багато. Ви завантажите фото і через рік її куплять за 100 доларів, а може і не куплять, а може не за 100, а за 10 центів. Якщо не вивчати камеру, фото, як знімати, що знімати і що робити, у вас буде заробіток але низький.
  • Камера потрібна. Так, я фотографувала на телефон. Можна і так, але ви все одно переходитимете на камеру рано чи пізно (хіба що будете спеціалізуватися на фото з телефона), якщо зачепить - вона дає більше можливостей, а вам це необхідно буде як стокеру.
  • Необхідно розуміти відповідальність. Стокери тісно пов'язані із правом. Тут не тільки авторське право, а й право власності, дозволи на зйомку, я вже мовчу про плагіат. Почавши знімати я зрозуміла, що мені доведеться розбиратися з юриспруденцією, просто щоб зрозуміти, що я можу робити, а за що мене забанять. І хоч виглядає все досить просто, тільки нюанси юридичних законів та правил стоків дозволяють розширити межі, менше паритися та більше дозволяти собі з фото.
  • Певна частина роботи досить нудна. Про фотографування цього не скажу, але що стосується опису і ключових слів - нудьга смертна. Так, з одного боку, я розумію що писати, як і для чого. Але це не допомагає. Буває буквально засинаєш за клавіатурою.
  • Можна зіпсувати зір. Постійний пошук фокусу у дзеркалці – це робота поблизу екрана. Плюс обробка - яскраві фото, багато світла, маленький або навіть великий екран. Так чи інакше може зіпсуватися зір.
  • Під час обробки великих партій фотографій втомлюється спина. Проблему вирішує спорт. Але якщо це не ваше, можуть розвинутись проблеми з хребтом.

Останніх два пункти я написала не просто так, а тому що неоднократно чула про це і на собі відчула. Але все ж таки, як я вже писала, вправи можуть допомогти і спині, і очам, головне не запускати і тренуватися ще до появи симптомів.

Комментарии

Популярные сообщения

Популярные сообщения