Особливості віддаленої роботи
Мабуть почну з того, що я ніколи не хотіла працювати на звичайній роботі. Були невеселі асоціації. Про це можливо ще якось розповім. Та не зараз. Тож, враховуючи, що звичайна робота була не по мені, треба було шукати альтернативи. Хто шукає – той знайде! Та чи правильний був цей вибір? Саме про це й поговоримо сьогодні.
Приклад для наслідування
Ще кілька років тому, коли починалися проблеми з коронавірусом, я зрозуміла як це чудово працювати вдома. Звичайно є недоліки, але з скільки плюсів має моя робота! Але до неї вів довгий шлях.
Найбільше я раніше заздрила людям, у яких був приклад, які могли рівнятися на батьків або одного з них, знайомих, родичів, друзів, які вже працювали на себе. Коли є приклад це добре. Ідеально, коли бачиш як знайомий не поспішає на зупинку о 7:30, бо маршрутка їде, а бос буде кричати через запізнення.
Такі знайомі є не у всіх, і шкода. Мені було важко, бо серед моїх знайомих були лише ті, хто працював на офіційних роботах, не на себе, не на свій бізнес, не на свій гаманець, не на підвищення власного значення, а на когось іншого, людей, що навіть не знали їх.
Насправді, я перша в моєму оточенні не лише вирішила працювати на себе, а й взагалі удома. Я перша, хто відмовилася від роботи і довго був домогосподаркою. З часом я почала шукати варіанти заробітку, але не звичайного, за межами квартири, як у всіх, а саме вдома. І знайшла. Та все ж таки, якщо в вас є приклад, будь-який - наслідуйте. Може хтось відкрив особистий бізнес чи працює вдома – спілкуйтесь, вивчайте один одного, об'єднуйтесь (інколи і це працює), головне аби розвиток був. Бо саме через те, що в мене не було прикладу я не знала як почати, не розуміла основ і затягнула на роки те, що можна було зробити за тижні.
Як не загубити себе?
Крім того що в мене не було прикладу, була й інша проблема, про яку вам треба дізнатися. Лячно не стільки від роботи, схожої на яку ні в кого нема. Лячно й не від того, що нема стабільності. А від того, як на тебе дивляться – нібито ти качкою став з лапами зайця і рогами барана. Люди сприймають все нове як щось мареве. І так було з моїм оточенням. Тільки чоловік підтримав, дякую йому.
Вам прийдеться всміхатися крізь сльози, бо вони не розуміють як це – їх ніколи не тягло в інший світ. більшості людей треба те, що й у всіх інших. Стабільність серед них також є. Якщо вони бачать щось інше, то сприймають це як жарт чи дитячий каприз, а не рішення дорослої людини. Тож готуйтесь морально. Це буде нелегко. Тим паче, що коли постійно тебе відмовляють від мрії починаєш замислюватись – а чи треба воно? Може піти на звичайну роботу...
Про час
Віддалена робота саме часом багатьох привертає до уваги. Але хочете секрет? Часу в вас вільного майже не буде... Причина? Віддалена робота потребує розкрутки. Коли ви вже зробили собі імідж, створили власний бренд може зможете працювати менше. Та хіба ж тоді захочеться? А спочатку саме розкрутка стільки часу вбиває, що на звичайній було б в кілька разів легше.
З іншої сторони є й свої бонуси. Не дивлячись на те, що працювати треба через край та постійно, можна графік самостійно планувати і корегувати. Треба дитину до школи підвезти – легко. Чоловік запланував романтичну вечерю – попрацюю вранці! Це дуже приємно, коли можна перенести роботу на інший час, якщо треба. І при цьому ти сам собі бос – не треба виправдовуватися!
Про здоров'я
На звичайній роботі не тільки відправляють на плановий медогляд, а й додатково підлікують якщо треба буде. Багато фірм укладають угоду з медичними закладами задля того, аби їх працівники могли отримати гарну медичну допомогу. А на деяких роботах додається страховий поліс. Іншими словами - про вас дбають.
Віддалена робота – це коли ти сам дбаєш про себе. За свої гроші, по бажанню. Це дорого, але чи плюс чи мінус думайте самі. Мені наприклад довго це було важко, тому що навіть просвітити легені часу бракувало, а коли був я забувала про це. На звичайній роботі мене б вже принудили, а вдома ніхто не заважав відкладати. Та все було добре, а от якщо ні? Медогляд це норма для кожної людини і не важливо де ви працюєте!
Про сім'ю
Так, працюючи вдома можна багато часу відводити для коханих. Але важливо пам'ятати, що сім'я може забрати весь час, який був би потрібен для роботи. Тож в ідеалі розробляти собі щотижневий план і притримуватись хоча б основних моментів. Інакше за походами, поїздками, хатньою роботою, відпочинком, розмовами та коханням, до роботи руки так і не дійдуть. Ставте пріоритети кожної години!
Про гроші
Перед тим як іти на віддалену роботу, краще підзаробити. Фінансова подушка на 2-3 місяці - ідеальний варіант. Чому? Навіть якщо вам обіцяють золотий клондайк, скоріш за все ви отримаєте не більш ніж бронзовий камінчик в перші місяці. Саме так це й працює. Великі гроші заробляють ті, хто вже щось розуміє в цій сфері, знається як хитрувати, де економити, де вкладати. Без навичок заробляти дуже важко та довго. Тож якась підстраховка буде корисною.
Мені пощастило. Зарплатні чоловіка нам вистачало, я могла розібратися, що до чого без поспіху. А він був не проти. Проте важливо спілкуватися. Не кожен партнер піде на компроміс. Все залежить від стосунків. Якщо ж партнера взагалі нема, якщо нема фінансової подушки, то можна влізти в величезні кредити і зробити собі тільки гірше. В такому випадку можна знайти звичайний підзаробіток, щоб були якісь гроші і паралельно знайомитися з віддаленою роботою.
Про спілкування
Ця інформація більше для інтровертів, як я сама. Бо з цим зіткнулася. І вам буде корисно дізнатися. Тож, коли ви починаєте працювати вдома, ви буквально перестаєте спілкуватися. З однієї сторони це не дивно – ви постійно вдома. З іншої, якщо друзі не почнуть вас витягати з дому, можна так і залишитися за 4 стінами.
Погано це чи добре вирішуйте самі. Проте навіть мені іноді кортіло побалакати з кимось крім комп'ютера. Та в мене є чоловік, друзі. Хоча навіть це не дуже допомагало в деякі дні. Тож треба якось балансувати між роботою вдома та реальним світом.
Такі ось особливості віддаленої роботи, з якими я хотіла вас познайомити. Якщо вас ще щось цікавить по цій тематиці, пишіть в коментарях – відповім особисто, або навіть зроблю окрему статтю по вашому питанню.
Комментарии
Отправить комментарий