Формат RAW – що це і навіщо стокеру?
Навіть ті, хто взагалі не цікавляться фотографією, напевно пам'ятають або просто знають, що раніше, щоб зробити фото, використовувалася плівка. А щоб її проявити, потрібна була темна кімната, реагенти та інше. Такі сценки популярні у фільмах. Не можна було просто передрукувати плівку на папір, щоб вийшло фото для альбому. Її треба було виявляти. А це час та вміння.
Так ось RAW формат нагадує мені ті старі плівкові фото та їх прояв. Хоча за фактом дещо інакше й обробка інша, але в принципі, як я читала і як бачу тепер, при використанні цього формату – RAW це як плівка у фотоапараті – негатив.
Головні відмінності RAW-формату
Його головна відмінність від формату jpeg - розмір. Якщо звичайне фото у звичному форматі важить пару Mb, ну може до 4 мегабайт - коротше мало, то RAW може важити і 24 Mb і ще більше.
Це стає проблемою вже на етапі першого використання фотоапарата із цим режимом. У мене була картка на 1 Gb. Дісталася бонусом до камери. Коли вибираєте формат для зйомки, камера виводить приблизну кількість фото, яку можна буде в ньому зробити з урахуванням розміру карти або внутрішньої пам'яті. І звичайних фотографій я могла там зробити 500-1000. А коли перейшла до RAW, мені висвітлило всього 100-200 кадрів!
Може для новачка стокера або для того, хто знімає час від часу? це й нормально, але для мене взагалі ніщо. Тобто ну, по 2 рази на день вивантажувати фото в комп'ютер чи що? Тому довелося шукати карту більшого розміру.
Я знайшла в запасах картку на 24 Гб і проблема вирішилася. 1400 фотографій у RAW вона може вмістити в середньому. Це прийнятно і достатньо для мене.
Спеціальны програми
Програми для RAW. Тільки певні програми можуть відкрити файл RAW. Він з'явився нещодавно, тому більшість програм для відкриття фотографій на вашому комп'ютері можуть його не розпізнати. Але не біда. Є маса варіантів, які можна купити і завантажити в інтернеті. Багато з них безкоштовні в пробній версії, є з підпискою або платні повністю. Вони відкривають цей формат. Останні версії програм обробки Photoshop, наприклад, фото також їх розпізнають.
На комп'ютері
Коли я відкриваю такі фотографії вже на комп'ютері для обробки, вони ніби збираються в купу. Тобто одна картинка, потім показується інша, з більшою кількістю шуму. Немов їх кілька, і вони об'єднуються в один знімок. Це дивно, але швидко звикаєш. Перший кадр ніби звичайний jpeg, а потым фун трансформуэться, стаэ бляклим, з шумами - це вже та картинка, яку придеться обробляти.
Обробка фото у форматі RAW
Такі фотографії обробляються трохи інакше. Вони видають більше шуму, але при цьому він швидко і легко зникає, якщо знаєш як працювати в Photoshop.
Кадри менш яскраві, ніж jpeg, але кольори швидко та легко витягуються за рахунок того, що це свого роду негатив. В даному випадку можливості роботи з кольором навіть більше. Можна зробити один колір, не торкаючись інших, проігнорувати конкретний, довести відтінок до ідеалу, збільшувати яскравість і насиченість без появи артефактів (у розумних межах). Коротше, є де розгулятися.
Мені подобається формат RAW за його можливості. І якщо ви любите фото як я, починайте одразу працювати в ньому. Доведеться навчитися, призвичаїтися, проте ця праця себе окупить, ви будете отримувати ідеал, а не його подобу. У будь-якому випадку, можу сказати одне, так, з JPEG також отримують професійні знімки. Але я не хочу на нього повертатись, якщо тримаю в руках дзеркальну фотокамеру.
Комментарии
Отправить комментарий